Палата представників США схвалила пакет підтримки України на 40 млрд доларів

Палата представників США схвалила пакет підтримки України на 40 млрд доларів

11.05.2022 0 By nnu

Палата представників США схвалила масштабний пакет допомоги, що передбачає підтримку України на загальну суму близько 40 млрд доларів. Документ підтримали 368 законодавців, 57 висловилися проти.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на трансляцію засідання Палати представників США.

Тепер він надійде на розгляд Сенату Конгресу.

Лідер більшості в Сенаті Чак Шумер заявив, що після того, як Палата представників схвалила пакет, Сенат “прийме швидкі заходи”, щоб затвердити його і відправити на підпис Байдену.

Законопроєкт містить збільшення фінансування повноважень президента з 5 млрд доларів, які спочатку запитувала адміністрація Байдена, до 11 млрд доларів. Фінансування повноважень президента щодо скорочення витрат дозволяє адміністрації відправляти військову техніку і зброю із запасів США. Це був один з основних способів оперативного забезпечення українців військовою технікою.

Спочатку президент США запитував у Конгресу 33 млрд доларів. Але законодавці мають намір додатково виділити 3,4 млрд доларів на військову допомогу і 3,4 млрд доларів на гуманітарні питання.

Початковий запит Байдена в розмірі 33 млрд доларів для України повинен був розподілитися так: 20,4 млрд доларів направлялося у вигляді військової допомоги, 8,5 млрд доларів – у вигляді економічної допомоги і 3 млрд доларів – на розв’язання гуманітарних питань і проблем глобальної продовольчої безпеки.