Росія відновила постачання газу до Польщі – Reuters

Росія відновила постачання газу до Польщі – Reuters

27.04.2022 0 By nnu

Що сталося. Сьогодні, 27 квітня, поновилися поставки російського газу до Польщі. Напередодні фізичні поставки впали до нуля.

Джерело. Про це повідомляє Reuters.

Докладно. Постачання газу в Польщу газопроводом Ямал – Європа зросли після того, як напередодні впали до нуля.

Згідно з даними мережі газотранспортних операторів Європейського Союзу, фізичні постачання газу з білорусі до Польщі становлять 3 449 688 кВтг*год станом на 06:22 за центральноєвропейським часом.

Зі свого боку «Газпром» у своєму телеграм-каналі повідомив, що «станом на кінець робочого дня 26 квітня «Газпром експорт» не отримав платежі за постачання газу у квітні від компаній «Булгаргаз» (Болгарія) та PGNiG (Польща) у рублях, відповідно до указу президента рф № 172 від 31.03.2022. Платежі за газ, що поставляється з 1 квітня, повинні здійснюватися в рублях з використанням нових реквізитів, про що контрагенти були вчасно поінформовані».
У зв’язку з цим «Газпром експорт» повідомив «Булгаргаз» та PGNiG про зупинення постачання газу починаючи з 27 квітня і до моменту здійснення оплати відповідно до порядку, встановленого указом, зазначається в повідомленні..
Компанія також попередила, що може скоротити транзит газу через ці країни в разі несанкціонованого відбору російського газу з транзитних обсягів.

У зв’язку з цим біржові ціни на газ у Європі на початку торгів підскочили більш ніж на 16%, перевищивши $1300 за тисячу кубів.

Бекграунд. 26 квітня стало відомо, що рф зупинила постачання газу до Польщі. Пізніше російський «Газпром» підтвердив, що має намір зупинити постачання на початку контрактного дня 27 квітня. Польща відмовилася платити за газ у рублях