ЗМІ: США закликає Берлін використати “Північний потік-2” для стримування нової агресії РФ

ЗМІ: США закликає Берлін використати “Північний потік-2” для стримування нової агресії РФ

06.11.2021 0 By nnu

Впродовж останніх днів Сполучені Штати Америки за допомогою дипломатичних каналів попередили Німеччину та інших союзників про небезпеку ескалації конфлікту між Росією та Україною.

Джерело: “Європейська правда” з посиланням на німецьку газету Süddeutsche Zeitung

Деталі: Згідно з інформацією видання, США звернулися до Європейської зовнішньополітичної служби, а також до міністерств закордонних справ у Берліні, Парижі та Лондоні.

У Берліні Вашингтон спілкується як з урядом Ангели Меркель, так і на учасниками потенційної “світлофорної” коаліції

Сполучені Штати полягають на тому, щоб як важіль тиску на Кремль Німеччина використовувала суперечливий газопровід “Північний потік-2”, який поки не отримав дозволу на експлуатацію. Американська сторона очікує, що Берлін зупинить або принаймні перегляне процедуру сертифікації трубопроводу.

Нагадаємо:

Ззахідні ЗМІ, зокрема Politico та The Washington Post оприлюднили данні, що свідчать про концентрацію Росією військ та військової техніки на кордоні з Україною. Пізніше цю інформацію підтвердив представник Пентагону Джон Кірбі. За його словами, концентрація російських військ носить масштабний характер.
При цьому українська влада публічно спростовую факт концентрації військ РФ біля кордонів.
Напочатку тижня голова ЦРУ Вільям Бернс прибув до Москви, щоб “попередити Кремль, що США уважно стежать за нарощуванням російських військ біля кордону України”. За результатами цього візиту у Сполучених Штатах сподіваються краще зрозуміти плани РФ: чи мова йде про підготовку до вторгнення, чи у РФ просто проводять навчання, намагаючись тим самим залякати Україну.

Українська правда