Петро Порошенко: Спрямувати транш МВФ на «тринадцяту пенсію»

Петро Порошенко: Спрямувати транш МВФ на «тринадцяту пенсію»

05.09.2021 0 By nnu

П’ятий президент України Петро Порошенко запропонував спрямувати кошти Міжнародного валютного фонду (МВФ), які країна отримала як допомогу під час пандемії, на соціальний захист громадян. Зокрема — на “тринадцяту пенсію”.

Про це йдеться в повідомленні політсили “Європейська солідарність”.

Україна отримала від МВФ 2,7 млрд доларів. Порошенко пропонує частково спрямувати їх на ініціативу “Тринадцята пенсія”.

“Тринадцята пенсія тим пенсіонерам України, яким всупереч закону не індексувалися пенсії у зв’язку зі зростанням цін. У нас же закон чітко передбачає: ціни ростуть – пенсія має підвищитися рівно настільки ж для захисту споживчого рівня життя пенсіонера. Цього не роблять. Пенсіонерів зробили біднішими. Тому всі, у кого пенсія нижче середньої, мають в листопаді отримати тринадцяту пенсію”, – пояснив п’ятий президент.

Пенсіонери — перший напрям. Другий — армія.

“Ми маємо негайно користуючись цими коштами підвищити рівень грошового забезпечення українських військовослужбовців”, – додав політик.

Також лідер “Європейської солідарності” запропонував план економічного зростання України. Він наголосив, що ВВП України має зростати не менш ніж на 8% у рік, тоді відчутно зростатиме і добробут громадян.

“Якщо ви хочете, щоб розвивалась наша економіка, щоб ми рухалися в Європу не тільки у відосиках, а реальними конкретними кроками, що нам треба робити? Нам треба створювати такий самий інвестиційний клімат і таке саме податкове законодавство, як в країнах наших сусідів – Румунії, Болгарії, Польщі, Чехії”, – пояснив Порошенко.

ДОВІДКА. Як відомо, наразі в Україні діє перший рівень пенсійної системи – солідарна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, в якій усі кошти, що перераховуються підприємствами та застрахованими особами до Пенсійного фонду України, виплачуються нинішнім пенсіонерам.

Накопичувальна пенсійна система – це другий рівень. Він поки що не впроваджений. Кабінет Міністрів України планує запустити накопичувальну пенсійну систему з 2023 року. Спершу плануються запровадити соціальні пакети з накопичувальними пенсіями. Першими це спробують працівники бюджетної сфери.

2 червня цього року Кабінет Міністрів затвердив створення робочої групи щодо запровадження накопичувальної пенсії в Україні.
Міністерка соціальної політики Марина Лазебна заявила, що згідно з теперішньою солідарною пенсійною системою у 2028 році для виходу на пенсію в 60 років людині повинна мати 35 років робочого стажу.

https://bykvu.com/