КМДА: Не всі батьки зможуть відвести своїх першокласників до школи 1 вересня

КМДА: Не всі батьки зможуть відвести своїх першокласників до школи 1 вересня

31.08.2021 0 By nnu

В КМДА встановили низку заборон у школах на 1 вересня. І це призведе до того, що багато батьків не зможуть супроводжувати своїх першокласників в класи в цей важливий день.

Які заборони встановили в Києві й чому батьки не зможуть відвести дітей до школи – читайте в матеріалі нижче.

Батькам у Києві заборонять відвідувати навчальні заклади без наявності документа, який підтвердить проходження повного курсу вакцинації від коронавірусу. Як альтернатива – можна надати документ про негативне тестування на COVID-19 проведеного не більше, ніж за 72 години до відвідування закладу. Ця заборона діє у всіх зонах карантину.

Чому батьки не зможуть відвести своїх дітей до школи
У Києві станом на липень 2021 року було сформовано 1065 перших класів та оформлено 30 тисяч майбутніх першокласників. Ще 2,5 тисячі місць було вільно.

30 тисяч першокласників – це в середньому близько 60 тисяч жителів Києва, які захочуть відвести свою дитину в перший клас.

За даними МОЗ, дві дози вакцини від коронавірусу в Києві отримало понад 570 тисяч киян. Однак, далеко не факт, що всі 60 тисяч батьків входять в число вакцинованих.

Зробити тест ПЛР менш ніж за добу до 1 вересня – практично нездійсненно. Та й більшість сімей не зможуть дозволити собі викласти 1600-1800 гривень за два тести для того, щоб бути присутнім кілька годин на святковому заході в школі.

Здавалося б, ну що тут такого? Довести дитину до воріт школи, поцілувати та піти. Але є ж ще й психологічний фактор, оскільки 1 вересня важливий день для будь-якого школяра. А для першокласників – в першу чергу. Їм в цей день потрібна підтримка батьків, їм буває банально страшно і незатишно.

Тим більше, що багато батьків намагаються зазнімкувати це свято на фото і відео, щоб зберегти їх для дитини на майбутнє. А значить, діти та батьки будуть позбавлені свята. Або в школах почнуть масово порушувати припис КМДА.

Які ще заборони встановили в КМДА з 1 вересня в школах:
У зеленій зоні

Проведення масових заходів без дотримання масочного режиму всіма учасниками
Вхід групами та масове перебування в закладах батьків
Індивідуальне відвідування закладів батьками
Вхід і відвідування закладів особами, які не є учасниками освітнього процесу, без документа про повний курс вакцинації або негативного тесту на COVID-19 (дійсний 72 години).
У жовтій і помаранчевій зоні:

Відвідування закладів освіти учнями та проведення масових заходів за відсутності у понад 20% персоналу документа про повний курс вакцинації
Відвідування закладів освіти учнями, коли на самоізоляції через контакт з особою з COVID-19 перебуває понад 50% учнів та персоналу
Проведення в заклади масових заходів за участю учнів з більш ніж однієї групи (класу) у присутності глядачів (відвідувачів)
Відвідування закладів освіти особами, які не є учасниками освітнього процесу
Вхід групами та масове перебування в закладі батьків
Індивідуальне відвідування закладів батьками без документа про повний курс вакцинації або негативного тесту на COVID-19 (дійсний 72 години)
Освітній процес буде організований у змішаному форматі (Дистанційно і в закладі освіти), якщо кількість учнів перевищує проєктну потужність закладу
В червоній зоні відвідування школи буде заборонено для всіх учнів, крім: дитячих садків та спеціалізованих закладів освіти, учнів 1-4 класів, учнів, які беруть участь в атестації, учнів, які беруть участь у тестуванні якості освіти. І при наявності сертифікатів про повний курс вакцинації у 80% персоналу.

Крім того, всі батьківські консультації та збори повинні проводитися в онлайн-режимі.

https://www.rbc.ua/