Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій засудила грубі порушення прав кримських татар в окупованому Криму

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, в якій засудила грубі порушення прав кримських татар в окупованому Криму

24.06.2021 0 By nnu

Про це повідомляється на сайті ПАРЄ.

Автором доповіді з цього питання була ісландська парламентарка, представниця Піратської партії Ісландії та політичної групи соціалістів, демократів і зелених в ПАРЄ Торхільдур Сунна Аеварсдоттір.

“Підтверджуючи невизнання анексії Криму, Асамблея засудила “серйозні порушення прав людини”, вчинені проти кримських татар, включаючи вбивства та насильницькі зникнення, “які до того часу не підлягали ефективному розслідуванню”. Приймаючи резолюцію, засновану на звіті, складеному Торхільдур Сунною Аеварсдоттір (Ісландія, SOC), парламентарі закликали провести розслідування щодо “кожного передбачуваного випадку вбивства, викрадення, вимушеного зникнення, катувань, нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження з кримськими татарами та застосувати відповідні санкції до винних у виявлених порушеннях”. Адвокатам повинно бути дозволено “безперешкодно виконувати свою роботу”, при цьому повинна бути гарантована повна свобода вираження поглядів, об’єднань та зібрань, а також заборона на кримськотатарські ЗМІ скасована”, – йдеться в повідомленні ПАРЄ.

Також ПАРЄ закликала владу Росії припинити застосування російського законодавства в Криму і переміщення затриманих у Криму до РФ, а також закликала застосовувати на півострові закони, що діють в Україні, відповідно до міжнародного права.

Асамблея закликала російську владу припинити застосовувати російське законодавство в Криму, зокрема у сферах тероризму та екстремізму, і, відповідно до міжнародного права, застосовувати закони, що діють в Україні. Вона також закликала Росію припинити передачу затриманих осіб з Криму на територію Російської Федерації та закликала будь-яку особу, яка була незаконно затримана або ув’язнена через жорстоке застосування російського законодавства в Криму, в тому числі з політичних причин, тобто всупереч міжнародному праву”, негайно звільнити”, – зазначили в ПАРЄ.

Ухвалений текст пропонує всім відповідним суб’єктам “передбачити безпосереднє залучення представників кримських татар до міжнародного діалогу, пов’язаного з ситуацією кримських татар та Криму”.

Заступниця голови фракції Слуга народу Євгенія Кравчук написала в Facebook, що комітет ПАРЄ з рівності і недискримінації ухвалив більшість поправок в резолюції щодо кримських татар від української делегації. За її словами, 23 червня ПАРЄ ухвалила найжорсткішу за всі часи резолюцію щодо прав кримських татар в окупованому Криму.
Народний депутат від Європейської солідарності і член української делегації в ПАРЄ Олексій Гончаренко у своєму Telegram-каналі розповів про основні тези резолюції:

ПАРЄ не визнає окупацію Криму і Севастополя Росією;
ПАРЄ відзначає серйозне насильство, тортури, викрадення, заборону мирних мітингів та інші порушення прав людини з боку російської окупаційної влади стосовно кримських татар.
За словами Гончаренка, ПАРЄ також закликала Росію:
негайно звільнити Крим;

скасувати рішення про заборону діяльності Меджлісу кримських татар, Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова;

забезпечити можливість вільно вивчати кримськотатарську мову;

звільнити всіх політв’язнів;

припинити примусовий призов кримчан в російську армію;

допустити до Криму міжнародні органи для захисту прав людини.
П’ятий президент, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко провів зустріч із міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу. Під час переговорів йшлося про деокупацію Криму.

https://bykvu.com/