Журналіст Ігор Соловей: Україну не запросили на саміт НАТО в червні

Журналіст Ігор Соловей: Україну не запросили на саміт НАТО в червні

07.05.2021 0 By nnu

Представників України не запросили на саміт Північноатлантичного альянсу, який відбудеться у столиці Бельгії Брюсселі 14 червня.

Про це у Telegram-каналі повідомив журналіст Ігор Соловей. Раніше в Офісі президента покладали надії, що на заході обговорюватимуть отримання Україною Плану дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО.

“Затверджено програму саміту НАТО 14 червня. Україну вирішено не запрошувати. Рішення ухвалено послами на їхньому останньому засіданні”, – написав він.

Нагадаємо: на зустрічі з держсекретарем США Ентоні Блінкеном у Києві 6 травня президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що в червні на саміті НАТО розпочнеться обговорення перспективи отримання Україною ПДЧ.

“Просимо сприяння США у започаткуванні цього процесу”, – процитувала його пресслужба ОП.

Президент додав, що для цього Україна продовжує проводити реформи, зокрема, попри спротив, в країні започатковано ринок землі, відбувається реформування судочинства, триває розбудова НАБУ й САП та забезпечення незалежності Конституційного Суду.

Того ж дня керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що США повністю підтримали отримання Україною ПДЧ в НАТО.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Володимир Зеленський заявив, що єдиним шляхом до закінчення війни на Донбасі є вступ України в НАТО. У Росії у відповідь пригрозили, що в такому випадку українцям буде ще гірше. Мовляв, конфлікт набуде ще більших масштабів.

https://uazmi.org/